XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodników Turystycznych – Jasna Góra 11.03.2018 r.

Organizatorami tegorocznej Pielgrzymki jest Klub Przewodników Turystycznych im. Pawła Solorza w Sosnowcu oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych w Dąbrowie Górniczej.

Zapraszamy przewodników turystycznych oraz wszystkie zainteresowane osoby.

8.00 – Msza Św. w Bazylice
9.10 – Przejście do Auli o. A. Kordeckiego
9.30 – Powitanie zebranych i wprowadzanie pocztów sztandarowych
– słowo zaproszonych gości
– słowo Ojców Paulinów
9.45 – Prelekcje: „Tutaj zawsze byliśmy wolni – Jan Paweł II – Miejsce Jasnej Góry w drodze do Wolności” – o. dr Jan
Stanisław Rudziński, kustosz Zbiorów Sztuki Wotywnej na Jasnej Górze”. „Sanktuaria Zagłębia Dąbrowskiego” – Robert Barów, przewodnik Klubu Przewodników Turystycznych im. Pawła Solarza w Sosnowcu.

11.30 – Podsumowanie XXXIV Pielgrzymki Przewodnickiej
12.00 – Anioł Pański, zakończenie Pielgrzymki.
12.00 – 13.00 – przerwa obiadowa w swoim zakresie.
13.00 – wyjazd do miejscowości Gidle – zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej.

Zbiórka: godz. 6.30 na parkingu za Pałacem Kultury w Dąbrowie Górniczej
Cena : 50 zł/os
Uczestnicy mają zapewniony: BUS, przewodnika.
Osoby wybierające się na Pielgrzymkę a nie będące członkami PTTK powinny mieć zapłacone ubezpieczenie we własnym zakresie.

Zapisy w siedzibie Oddziału Miejskiego PTTK
Dąbrowa Górnicza ul. Sienkiewicza 6A