W dniach 7 – 9 czerwca 2013 Dąbrowski Klub Turystyki Motorowej PTTK w Dąbrowie Górniczej organizował 48 Centralny Zlot i Rajd Turystów Zmotoryzowanych. Impreza objęta była patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza pana Zbigniewa Podrazy. Uczestnicy Zlotu i Rajdu to załogi reprezentujące Kluby Turystyki Motorowej z całej Polski. W imprezie brało udział 28 załóg – 80 uczestników. Rozpoczęcie Zlotu nastąpiło w dniu 7 czerwca 2013 na parkingu przy zbiorniku wodnym Pogoria III. Uroczystość rozpoczęcia zaszczycił udziałem Prezydent Dąbrowy Górniczej pan Zbigniew Podraza. Po uroczystości otwarcia, załogi ruszyły na trasę rajdową, która przebiegała przez tereny naszego miasta. Meta i zakwaterowanie uczestników znajdowały się hotelu Shuma na Pogorii I. 8 czerwca uczestnicy rajdu zwiedzali obiekty Szlaku Techniki w ramach Industriady 2013. Wieczorem wszyscy bawili się na grillowym turystycznym pikniku. 9 czerwca odbyła się centralna narada aktywu turystów zmotoryzowanych PTTK prowadzona przez członków Komisji Turystki Motorowej przy Zarządzie Głównym PTTK. Po naradzie odbyło się uroczyste zakończenie Zlotu, w którym uczestniczył z-ca naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej pan Zbigniew Kałuża. W trakcie uroczystości zakończenia Klub Turystyki Motorowej PTTK Dąbrowa Górnicza otrzymał puchar za uzyskanie I miejsca w ogólnopolskiej klasyfikacji klubów turystyki motorowej za 2012 rok. Puchar od Zarządu Głównego PTTK odebrał dotychczasowy Prezes DKTM PTTK Marek Pludrak i obecny Prezes Piotr Targowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w Rajdzie i Zlocie. Na zakończenie imprezy wykonano pamiątkowe zdjęcie uczestników.

Jolanta Pludrak