VII Ogólnopolski Zlot Turystów Zmotoryzowanych „Wokół Pustyni Błędowskiej” objęty patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza odbywał się w dniach 2-3 lipca 2011, a trasa rajdowa prowadziła aż przez trzy gminy: Dąbrowę Górniczą, Łazy w powiecie zawierciańskim oraz Siewierz w powiecie będzińskim. Organizatorem Zlotu był Dąbrowski Klub Turystyki Motorowej PTTK, komandorem rajdu był Prezes DKTM, Marek Pludrak, a sędzią głównym Mariusz Prościak. 2 lipca na placu manewrowym firmy Duostar o godz. 8,00 pojawiło się czternaście załóg zlotowych z pięciu województw: śląskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubelskiego. Po oficjalnym otwarciu zlotu przez panią prezes O/PTTK Zenobię Przybyłę i przedstawieniu trasy rajdu oraz zasad rywalizacji na trasie uczestnicy wzięli udział w godzinnym pokazie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Dąbrowskiej Straży Pożarnej.
Motorowcy mieli możliwość obejrzenia pokazu gaszenia palącego się samochodu, wyciągania z samochodu ofiary wypadku, działania „samochodu drabiny” operującej na znacznych wysokościach oraz wyposażenia pojazdu ratownictwa technicznego. Dodatkową atrakcją była „przejażdżka” drabiną-wysięgnikiem na wysokość piątego piętra, czyli około 12 m. Pokazy były naprawdę udane, więc trudno było się rozstać z dzielnymi strażakami- było mnóstwo pytań, zdjęć i podziękowań, ale uczestników rajdu czekały jeszcze inne zadania i trzeba było ruszyć na start.
Na punkcie kontrolnym nr 1, czyli przed startem, motorowcy musieli cofnąć się myślami do lat siedemdziesiątych i odpowiedzieć na pytania filmowe z czasów PRL-u. W tej konkurencji maksymalną liczbę punktów uzyskał Tadeusz Otap z załogą z Chełma. O 10,15 załogi ruszyły na trasę rajdu, której I etap prowadził w kierunku Ogrodzieńca przez Łosień, Niegowonice do skałek, gdzie na punkcie kontrolnym załogi musiały dopasować obrazy zamków jurajskich do ich rekonstrukcji. Z tym zadaniem doskonale poradziło sobie aż pięć drużyn z kierowcami: T.Otap O/Wojskowy Chełm, M.Wójcicki DKTM Dąbrowa Górnicza, D.Biedny „Energetyk” Bełchatów, Z.Abramek „Start” Pabianice, K.Juraszyk „Młodzi Gniewni” z Szamotuł. Po spacerze wśród ostańców załogi ruszyły do kolejnego punktu kontrolnego, który znajdował się nad jeziorkiem przed Łazami. Tam czekało na nie koło fortuny z zestawami pytań z przepisów ruchu drogowego, pomocy przedmedycznej, atrakcji turystycznych Jury i wiedzy o Polsce. Koło fortuny „rozdawało” także nagrody niespodzianki, również najmłodszym uczestnikom rajdu. Na tym punkcie kompletną wiedzą, podobnie jak poprzednio, wykazali się T.Otap, M.Wójcicki, D.Biedny i Z.Abramek. Z Łaz motorowcy kierowali się już na Siewierz, jadąc przez Ciągowice, Wysoką, Chruszczobród i Gołuchowice. Pod zamkiem w Siewierzu był ostatni punkt kontrolny, na którym załogi pochwaliły się wiedzą na temat zabytkowych obiektów, atrakcji i pomników przyrody spotykanych na trasie rajdu. Można było także przy okazji zwiedzić ruiny zamku biskupów krakowskich. Do w/w załóg, bezkonkurencyjnych w odpowiedziach, dołączył tu jeszcze S.Zimny z załogą z Dąbrowy Górniczej. Po obiedzie w „Gościńcu Jurajskim” i spacerze po pobliskiej stadninie koni załogi wyruszyły do miejsca zakwaterowania, czyli do „Zajazdu Leśnego” w Siewierzu-Warężynie, gdzie uczestnicy mieli wolny czas do kolacji, po której odbywały się zajęcia integracyjne przy muzyce do późnych godzin nocnych. Koledzy i koleżanki z Bełchatowa uświetnili wieczór specjalnym występem tanecznym, oczywiście w strojach arabskich, i wręczeniem organizatorom błędowskiego zlotu pluszowego wielbłąda z dokładną instrukcją jego użytkowania. Do atrakcji wieczoru należały także nocne podchody „na odblaski”, zorganizowane dla dzieci i młodzieży oraz wypuszczenie zlotowego, świecącego „balonu szczęścia”, na którym wszystkie załogi złożyły swe podpisy. W drugim dniu zlotu, po śniadaniu, pomimo deszczowej pogody, wszystkie załogi stawiły się na leśnej polanie, w miejscu prowadzenia zawodów rekreacyjnych i wzięły udział w stawianiu wieży z klocków Jenga, rozpoznawaniu dotykiem i smakiem przypraw ziołowych, alfabetycznej układance zwierząt Jury, drużynowym przejściu trasy „biegowej” na nartach z desek oraz rzutach jajkami na odległość. Zabawa była przednia- wszyscy doskonale się bawili nie zważając na ulewę, bo konkurencje zachęcały do rywalizacji. Po rekreacji został już tylko czas na obiad, ogłoszenie wyników i podsumowanie zlotu, na który zaproszeni, honorowi goście – przedstawiciele Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza niestety, nie dojechali. Przyjemność wręczania nagród, pucharów, dyplomów, odznak przypadła więc Prezesom: Oddziału PTTK Dąbrowa Górnicza, Zenobii Przybyle oraz Dąbrowskiego Klubu Turystyki Motorowej, Markowi Pludrakowi oraz członkowi Zarządu Głównego PTTK z referatu weryfikacyjnego KTM, Tadeuszowi Dziadzio.
Wszyscy rajdowcy, zachwyceni organizacją zlotu, nie szczędzili pochwał organizatorom i kierownictwu DKTM PTTK O/Dąbrowa Górnicza, obiecując obecność na kolejnych rajdach szlakami Jury wokół Pustyni Błędowskiej.
Oficjalna lista nagrodzonych przedstawia się następująco:

b) Rekreacja
I m. Marcin Wójcicki